Cílem projektu je inovace laboratorních cvičení z experimentální biochemie, klinické biochemie a imunologie na Univerzitě Palackého pomocí e-learningu.

Při řešení projektu vytvoříme 30 modulů, obsahujících teoretický úvod k laboratorním postupům, popis materiálů, chemikálií a přístrojového vybavení, včetně jejich fotodokumentace, přípravu roztoků, popis pracovního postupu, videozáznam pracovního postupu, mechanismus vyhodnocení výsledků, vstupní a závěrečný test. Moduly budou vedle experimentálních postupů realizovaných v rámci výuky obsahovat i ukázky praktické aplikace daných metod v laboratořích partnerů. Moduly umístíme na e-learningový webový portál. Pracovní postupy vydáme i ve formě skript.

Realizace projektu inovuje výuku celkem 11 oborů v 4 akreditovaných studijních programech Přírodovědecké fakulty a Lékařské fakulty a dotkne se 800 studentů Univerzity Palackého. Partnery projektu jsou nemocnice v Olomouci a v Prostějově a softwarová firma.

Projekt je zaměřen na studenty vysokých škol, zejména studenty přírodovědných programů a studenty lékařské fakulty, kteří mají ve svém studijním plánu zahrnut předměty se zaměřením na biochemii a imunologii. Vypracování e-learningových modulů, které budou pokrývat základní laboratorní postupy v experimentální biochemii, klinické biochemie a imunologii umožní studentům kvalitní přípravu na realizaci jednotlivých experimentů.

Zkvalitnění výuky a tvorba multimediálních e-learningových modulů povede i ke zvýšení úspěšnosti studentů ve vysokoškolském studiu. Dobré zvládnutí experimentálních postupů je pro studenty velmi důležité pro získání manuálních zkušeností pro následné řešení bakalářských a diplomových prací a při pozdější vědecké práci nebo při působení v praxi. Zapojení partnerů, biochemických laboratoří v nemocnicích, povede k vyšší provázanosti školy s praxí. Zapojení pracovišť ze dvou fakult Univerzity Palackého v řešení projektu umožní cíleně prohlubovat praktické znalosti studentů přírodovědného a lékařského zaměření.